Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Sprzęt do specjalnych zastosowań

Kto dziś ma w domu maczety? O ile pomyślisz o jakimś przestępcy (niedawno w stolicy Małopolski było wiele walk z użyciem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są pomocne w wielu materiach. Ich najpowszechniejszym przeznaczeniem są wszelkiego rodzaju zadania w ogródku. Maczety są potrzebne, gdy trzeba ściąć bardzo wysoko rosnące rośliny, których nie można wyrwać za pomocą nieuzbrojonych rąk. Maczety mogą być też przydatne w czasie wędrówki po nietkniętych ludzką rękach lasach, w których trzeba sobie torować drogę kawałkiem niezawodnego żelastwa.

Dla każdego faceta, którego hobby jest łowiectwo, dobrym zakupem są noże składane, niezbędne przy oporządzaniu złowionych okazów. Na pewno słyszeliście nieraz, że łowiectwo jest złe i niekonieczne we współczesnym świecie. Rzeczywiście może się tak wydawać, prawda jest jednak zupełnie inna. Łowcy nie mogą w Polsce strzelać do przypadkowych zwierząt, które żyją w lesie. Wszystkie rzeczy powiązane z myślistwem są ściśle regulowane przez władze państwowe. Należy mieć na uwadze, że bezprawne polowania są przestępstwem i grożą karą pozbawienia wolności.

noże
Każdy myśliwy otrzymuje określony przydział – nie może wybijać więcej zwierzaków. Poza tym sztuki, które są likwidowane przez łowców, to zazwyczaj jednostki zarażone, niosące niebezpieczeństwo dla innych mieszkańców lasu. Najczęściej poluje się na szkodniki – gdyby w naszym kraju nie wybijano dzików, za chleb w sklepie trzeba byłoby bulić ponad dziesięć złotych! Czemu? To oczywiste. Dziki demolują uprawy.
1 2