Jakiego rodzaju powody posiadają wpływ na mniejszą nieśność kur w okresie zimowym?

Prowadzenie rolnego gospodarstwa może do pewnego stopnia przypominać prowadzenie firmy. W gospodarstwie również podejmuje się bardzo często ryzyko na bazie niepewnych danych. Bardzo ważnym czynnikiem jest nie tyle giełda a pogoda, lecz w skrajnych sytuacjach również może przywieść lub do rozkwITu albo ruiny.
Nie trzeba tracić z pamięci, że rolnictwo to taka gałąź gospodarki, w której występuje dużo odmiennego rodzaju warunków, na które nie posiadają wpływu poszczególni rolnicy. Kolejnym, poza pogodą, jest także choćby nieśność kur w sezonie zimowym. Pogoda, zatem niższa temperatura to jedno, jednak istotne są także okoliczności, które istnieją w kurniku czy też używany pokarm. Na krótszy dzień agrotechnik nie ma wpływu, jednak inne czynniki są w jego zasięgu. Przy dołożeniu jakiegoś dodatkowego wysiłku, agrotechnik może zapewnić odpowiednio wysoką produkcję jajek. Trzeba jedynie dobrze się namyślić, jak można poprawić kurom warunki życia w tym ciężkim dla nich okresie.


rolnictwo


Najistotniejsza jest sprawa poprawienia czynników będących w kurniku. Idzie tutaj o jego docieplenie i ściółkę. Musi ona spełniać swe zadanie, więc powinna posiadać odpowiednią grubość, zatem co najmniej ok.https://www.logintrade.pl/ (zobacz logintrade)15-20 centymetrów. Warstwa ściółki musi być też co jakiś czas zmieniana. Sprawą jasną jest to, że warstwa ściółki wiąże w sobie wilgoć oraz gazy, które pochodzą z kurzych odchodów. Podłoże to powinno gwarantować kurom nieśność, jaka jest w znacznym stopniu uzależniona od ciepła.
Jeżeli ściółka będzie wilgotna i zimna, szybko może zacząć się zaskorupiać, przez co kury posiadają oblepione nią nogi. A to utrudnia im nie tylko chodzenie, lecz również grzebanie w piasku.
22-10-12 13:12:04