Aparat mamy i co dalej?

Nareszcie zrealizowaliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonego aparatu. Często nie mamy jednak świadomości, że obiektywy kitowe, jakie standardowo producenci dołączają do sprzedawanych aparatów, są niezbyt wygórowanej jakości i zadowolą nas wyłącznie w pierwszym okresie naszej zabawy z fotografią. Dlatego trzeba już na wstępie zacząć kompletować dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż kompletując rozważnie zestaw obiektywów, sprawimy, że nasz sprzęt będzie wykonywał zadowalające zdjęcia.
Aby tego dokonać powinniśmy odwiedzić dobry sklep fotograficzny, gdzie fachowy sprzedawca doradzi nam, jaki zestaw obiektywów warto skompletować, aby uzyskać pożądany efekt. Wybierając producenta obiektywów, warto wybrać firmę mająca renomę na rynku i rozbudowaną siecią serwisów.

Stara dobra Sigma Obiektywy japońskiej firmy Sigma mają od lat ustaloną pozycję lidera wśród producentów „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i bardzo promowanych aparatów bezlusterkowych. Przeważnie jej modele „szkieł” są też tańsze od markowych obiektywów producentów aparatów. Biorąc pod uwagę to, jaki aparat posiadamy, możemy wybrać mocowania do modeli firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. produkuje również własne lustrzanki z serii Merrill.

Jeśli zamierzasz kupić coś naprawdę interesującego, spójrz na portal tej firmy, zobaczysz tam sporo bardzo atrakcyjnych ofert.

Oferta tego producenta jest bardzo różnorodna, możemy kupić szkła standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną grupę produktowi stanowią obiektywy do modeli z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Może zainteresują ciebie także

W którym sklepie może wyposażać się profesjonalny fotograf?

robienie zdjęć
Praca profesjonalnego fotografa jest na pewno niepomiernie interesującym zajęciem. Dzisiaj jesteśmy obserwatorami sporego powstawania nowych firm, które trudzą się zawodową fotografią. Wypada w tym miejscu uświadomić sobie, że tego typu rzemiosło jest w pewnej mierze rodzajem sztuki, w takim razie też nie każdy z nas może się nią zająć. Wybór odpowiedniej scenerii, wybór barw i przygotowywanie należytego miejsca na sesję zdjęciową wymaga od nas dużej dawki kreatywności.


Jakie „szkło” na początek? Decydując się na zakup obiektywu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju ujęcia będziemy pstrykać najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i fotki z wakacji, nie ma sensu kupować obiektywów np. do makrofotografii. W doborze „szkła” poza – rzecz jasna – ceną ważna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, rodzaj mocowania i typ matrycy naszego aparatu. Na początek warto nabyć obiektyw niezbyt ciężki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż sprawdza się on w przypadku początkujących fotografów. Od razu należy nabyć też filtr UV, a z czasem pomyśleć o stabilnym statywie, najlepiej z włókien węglowych.

Kiedy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu artykuł jest godny uwagi, kliknij tu, a zobaczysz więcej inżynieria mechaniczna i materiałowa analogicznych materiałów.

Jeśli mamy ograniczone fundusze, sprzedawca podpowie nam, jaki sprzęt nabyć w pierwszej kolejności, a co możemy dokupić później, w miarę udoskonalania naszych fotograficznych umiejętności.
21-10-27 07:01:10