Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Czy istotnie każdy jest w stanie dzisiaj robić piękne zdjęcia?

Aparaty cyfrowe spowodowały, że zasadniczo robienie fotografii jest łatwe, szybkie, fajne, a na dodatek nie takie znowu drogie. Bardzo dobrze pamiętam czasy, w których musiałem być ostrożny, nie robić głupich fotek, bo przecież potem i tak będzie trzeba zapłacić spore pieniądze za wywołanie. A w dzisiejszych czasach? Robimy tysiące zdjęć, a później i tak znaczącą część z nich kasujemy - na zawsze. Dobrze, ale czy faktycznie absolutnie każdy może tworzyć
fantastyczne fotografie?

Według mnie tak - naturalnie są wyjątki, całkowite beztalencia, lecz to margines. Początkowo polecam odwiedzić solidny sklep fotograficzny (wejdź: ). W sklepie natrafimy na fachowy sprzęt, dzięki któremu nasze fotki będą naprawdę udane. Zwykła cyfrówka? Niby też może robić zdjęcia, ale pewnie ich jakość nie będzie zadowalająca. Zapewne typowy Nowak nie dostrzeże żadnej różnicy, ale zaręczam, iż jest duża różnica między fotografiami robionymi porządnym aparatem, a tymi, które po prostu zostały zrobione "byle czym". Weźmy chociażby pod uwagę obiektywy - wiele zależy od właśnie tego jak podejdziemy do tej kwestii.

Sam jestem bardzo dużym sympatykiem obiektywów firmy Sigma. Sądzę, iż przykładowo sigma 18-200 (kupisz na ) to prawdziwy majstersztyk. Ciężko miewać odnośnie tego nawet małe wątpliwości - prawda jest taka, że Sigma to w tym momencie jedna z lepszych firm produkujących sprzęt fotograficzny. Cenię ową markę głównie z tej przyczyny, iż gwarantuje o wiele bardziej udane zdjęcia, a do tego nie jest firmą, która niejako zdziera kasę od fotografów. To na pewno godne większego szacunku.

Obiektywy firmy sigma na spokojnie można zakupić na choćby aukcjach w Internecie. Czyli ogólnie nie mówimy tutaj o bardzo dużych wydatkach - mówię w tym momencie o używanym sprzęcie. A to doskonale pokazuje, że jeżeli chcemy robić fantastyczne zdjęcia, mamy być może nawet talent, lecz najzwyczajniej nie mamy kasy, to tak czy siak jesteśmy w stanie wcielić własne plany w prawdziwe życie. Bo najbardziej znaczące jest to, aby stawiać sobie jakieś cele. A później robić wszystko co możliwe, aby nareszcie nam się udało. Bardzo lubię fotografię, uważam, że ciężko o bardzo dużo ciekawszych zajęć.
22-08-05 07:02:03