Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Na co zwracać uwagę gdy wybieramy obiektyw? Jakie parametry są faktycznie najbardziej istotne i warte rozpatrzenia?

Jak zakupić najbardziej właściwy obiektyw? W tym celu trzeba pamiętać o kilku wytycznych, dzięki czemu jest szansa, iż nasz zakup będzie bardzo udany. Jeśli chcemy zakupić obiektyw o najwyższych parametrach optycznych, należy unikać zoomów o dość znacznym zakresie, są to tego typu, które pokrywają swoim zakresem dość szeroki kąt oraz tele. Pamiętajmy, że fizyki oraz optyki nie da się oszukać, im więc większy zakres zapewniony przez zoom, tym bardziej znaczne kompromisy projektowe, na jakie się trzeba zdecydować. Mocno polecane są obiektywy stałoogniskowe, np. Sigma 50/1.4, gdyż zmuszają do bardziej przemyślanego kadrowania, często są także lepsze pod względem parametrów optycznych.

SIGMA Pro-Centrum
Powinniśmy jednak pamiętać o pewnych kwestiach, czyli, że na przykład bardziej stare konstrukcje nie są dobrze przystosowane do wymagań matryc, które stosowane są w cyfrowych aparatach. Tak więc rzeczywiście dobry obiektyw z okresu analogowego nie będzie dawał tak samo świetnych wyników, jak będzie podczepiony do cyfrowego body. Najlepiej kupować zoomy o tak zwanym “jednym zakresie, czyli danego rodzaju, jak Sigma s 150-600, podobnie najlepiej szukać zoomów rzeczywiście jasnych, czyli f2.8-4 - .

Może zainteresują ciebie także

Ciekawe obiektywy

obiektyw
Dobór obiektywu to często wyzwanie. Czy wybrać tani, jednakże nie w pełni przetestowany obiektyw do aparatu analogowego czy też ceniony do lustrzanki? Dylemat powinna rozstrzygnąć zdatność urządzenia oraz nasze wymagania. Odrębny aparat będzie wybierał dziennikarz, a inny jednostka nastawiona bardziej na artystyczną fotografię. Wychodząc na wprost wielorakich dążeń klientów dużo sklepów stawia obecnie na różnorodność marek oraz designu wszelakich proponowanych przez nie aparatów.


Jasność zooma nie będzie decydowała bezpośrednio o jego jakości optycznej, ale o walorach praktycznych. Rzeczywiście jasne zoomy mocno wpływają na ulepszenie pracy systemu ustawienia ostrości. Co więcej, obiektyw jest najbardziej profesjonalny optycznie, jak zamknie się go o dwie przysłony do maksymalnego otworu, który zapewnia. Jak mamy taką możliwość, to zawsze najlepiej wybrać obiektywy z wbudowanym silnikiem typu USM czy HSM.

Czy zadziwił Cię prezentowany tekst? Żeby poznać zagadnienie wejdź tu oraz poznaj więcej szczegółów - na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.


obiektyw do aparatu
Dzięki takiemu silnikowi znacznie możemy polepszyć szybkość ostrzenia obiektywu oraz wygodną z nim pracę. Tego typu obiektywy są na pewno bardziej ciche. Jak czytamy rankingi obiektywów to nie warto zwracać uwagi tylko na ostrość, jaką zapewniają. Najkorzystniej ocenić pozostałe parametry optyczne. Często bowiem jest tak, iż obiektyw ma dość przyzwoitą ostrość, ale na każdym zdjęciu zrobionym na jasnej powierzchni zobaczyć można zaciemnione rogi, zaś zdjęcia wykonane na szerokim ustawieniu prezentują się trochę jak zdeformowane w krzywym zwierciadle.
19-01-31 10:20:02