Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Czy kupować Fujifilm X-M1?

Wakacje to wymarzony okres na reklamę produktów fotograficznych. Mają to na uwadze jego producenci, wprowadzając na rynek coraz to inne wersje aparatów. Ostatnio swoje premierowe pokazy miały lustrzanki Canon i Nikon, a teraz nadeszła chwila na bezlusterkowiec - Fujifilm X-M1. Czym zaskoczyli nas Azjaci? I dla jakiej grupy fotografów został pomyślany systemowy kompakt z wymienną optyką?


Może zainteresują ciebie także

Sprzęt fotograficzny oraz niezbędne dla profesjonalistów

obiektyw
Aparat fotograficzny złożony jest z paru części, które odróżniają się innymi zadaniami. Przykładowo teleobiektyw, a mianowicie typ wąskokątnego obiektywu. Standardowe teleobiektywy zbudowane są z dwóch typów soczewek. Ogólnie rzecz ujmując teleobiektywem jest dowolny obiektyw wąskokątny. W profesjonalnych aparatach, takich jak sigma 70-300 wszystkie moduły wykonane są w sposób bardzo rzetelny. Dzięki temu potencjalny użytkownik pozyskuje sprzęt, który będzie użytkował przez wiele lat. Tego rodzaju oferty produktowe są poszukiwane przez większą część kupujących. Firma Sigma to doskonale przygotowany sprzęt, który wyróżnia się niezawodnością.


fxm1
Fujifilm X-M1 jest kierowany do doświadczonych amatorów i zawodowców, którzy w przedsprzedaży będą musieli zapłacić za niego około 3400 zł w pakiecie z obiektywem XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS. To całkiem sporo jak na taki sprzęt. Przyjrzyjmy się więc jego parametrom i wspólnie wydajmy opinię czy godny jest swojej ceny.

Nowoczesny kompakt Fujifilm z serii X wyposażono w matrycę APS-C X-Trans typu CMOS o rozdzielczości 16 MP. Taką samą umieszczono w kilku lepszych typach aparatów, jak: X-Pro1, X-E1 czy X100S. Nowoczesne rozwiązanie pozwala na filmowanie z jakością obrazu porównywalną do fotografii uzyskiwanych dzięki lustrzance. Dodatkowo X-M1 może poszczycić się zaawansowanym procesorem EXR II, który w zestawieniu z matrycą gwarantuje użytkownikom niebywałe odwzorowanie kolorów na zdjęciach oraz wysoką rozdzielczość.

X-M1 to też fotografowanie w zakresie czułości ISO 200–6400 (można rozszerzyć do ISO 25600), szybkość zdjęć seryjnych do 5,6 klatek na sek., nakręcanie filmów w jakości HD oraz 49-punktowy AF, co gwarantuje uzyskanie przewidywanej ostrości obrazów. Aparat z wymiennym obiektywem, prócz tego, ma odchylany o 90 stopni ekran LCD o przekątnej trzy cale oraz funkcję Wi-Fi, zapewniającą bezprzewodowe wysyłanie zdjęć.

Mnogość trybów, w jakie wyposażony jest X-M1, pozwoli też na dowolne dostosowanie możliwości kompaktu do scenerii lub sytuacji. Dodatkowo model dysponuje zestawem filtrów kreatywnych, takich jak: częściowy kolor, aparat zabawkowy, dynamiczna tonacja czy wzmocnienie kolorów. To na pewno uszczęśliwi wielbicieli wielofunkcyjnych kompaktów, którzy będą mogli bez końca sprawdzać najnowszy sprzęt producenta.

fxm1a
Bez wątpienia należy przyznać, że FujiFilm X-m1 to także faworyt w kategorii designu. Pomieszanie nowoczesnego stylu z elementami retro daje oszałamiający wynik. Kompakt X-M1 wspaniale układa się w rękach wykonującego zdjęcia, co gwarantuje – wykonany ze skóry syntetycznej – korpus. Pozostała część aparatu została zrobiona z imitujących metal części oraz przycisków, ułożonych po jego prawej stronie. Słabą stroną jest brak wizjera, ale w zamian dodano miniaturową lampę błyskową Super Intelligent Flash, która bez wątpienia przyda się w czasie pracy przy fotografii portretowej. Nowoczesny aparat kompaktowy Fujifilm sprzedawany jest w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i brązowym.

Aparaty z wymienną optyką mają wielu zwolenników, zarówno wśród laików, jak i specjalistów, którym zależy na błyskawicznym i dyskretnym wykonaniu zdjęć. Czy można im zaproponować model X-M1? Jesteśmy przekonani, że tak, bo to jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów w tej kategorii. Wygodny i innowacyjny kompakt to strzał w dziesiątkę!
18-06-22 14:27:02