Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Działalność w sieci wiąże się z różnymi niebezpieczeństwami. Czy wiesz, jakie to zagrożenia i jak się przed nimi bronić

W ostatnim czasie coraz bardziej powszechna staje się praktyka przechowywania danych w chmurze, czyli w usługach online. Niestety, nie zawsze jest to bezpieczne, ponieważ nasze dane w chmurze są wystawione na zagrożenie. Możemy je oczywiście chronić, więc powstają różnorodne systemy zabezpieczeń czy procedury weryfikacji danych.

chmura
Generalnie jednak, nie da się uniknąć wszelkich pułapek i słabości, a najbardziej niebezpieczną z nich zawsze pozostaje człowiek. To on faktycznie tworzy największe, czasami niespodziewane ryzyko. Nie bądźmy jednak źle nastawieni do tych usług, jedynie z tego powodu, że pewne wady będą oddziaływać na postrzeganie bezpieczeństwa. Najistotniejsze to, aby osoba, która korzysta z usług online miała wiedzę, w jaki sposób są one zabezpieczone, jak funkcjonują takie zabezpieczenia, jak funkcjonuje ich rola. Musisz pamiętać o paru zasadach, które są niezmienne.

Pamiętaj więc, że wszystko, co przechowujesz w internecie może zostać upublicznione. Dlaczego? Powód może być bardzo nieskomplikowany. Może tak być przez twoją nieuważność, lecz również przez błędy dostawy usług, z jakich korzystasz. Ważne dokumenty, fotografie czy inne materiały, jakie są dla ciebie istotne i nie powinny wpaść w niepowołane ręce, najlepiej nie publikuj w internecie (tiktalik). Kolejna ważna kwestia to hasło, które nie powinno być zbyt proste. Takie hasło nie może być zbyt łatwe, żeby ktoś zbyt łatwo go nie wykradł. Korzystnie używać różnych znaków i różnych gabarytowo liter. Kolejna istotna sprawa ma także związek z hasłami. To znaczy, że np.

Pokrewne dane opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie (http://gohero.pl/pl/n/GoProsfera-98-OnePlus-7-Pro-opinie-pierwsze-wrazenia/103), którą też dobrze jest zobaczyć. Naturalnie jeżeli ta tematyka jest dla Ciebie użyteczna.

dostęp do e-maila czy do bankowości elektronicznej były opatrzone odmiennymi hasłami. Dzięki temu strata jednej usługi nie sprawi, że powstanie niebezpieczeństwo dla danych przechowywanych w innych miejscach.

Linux server
Oczywiście, to niezbyt wygodne, bo trzeba pamiętać kilka haseł. Jednak, miejmy na uwadze, że obecnie bezpieczeństwo jest najważniejsze, zdecydowanie ważniejsze niż nasza wygoda. Najlepszym więc sposobem jest ustalenie jednego hasła dla kilku mniej ważnych miejsc online i kilku bardzo dobrych haseł do najbardziej istotnych kont. Tego rodzaju zagrożenia zdarzają się w odniesieniu do różnych systemów. Czy to linux serwer czy Windows - nie ma większego znaczenia.
19-07-19 07:31:06