Kilka przydatnych informacji na temat technik odlewania, czym się cechuje odlewanie ciśnieniowe.

Odlewanie jest jedną z najstarszych metod obróbki najróżniejszych metali, używane już było przed kilkoma tysiącami lat. Obecnie dzięki ogromnej ilości przeprowadzonych badań daje naprawdę duże możliwości, a ilość dostępnych stopów o coraz lepszej specyfikacji bez przerwy dynamicznie wzrasta.


Przy pomocy odlewania wykonuje się najróżniejsze elementy, łącznie z tak zaawansowanymi, jak silnikowe bloki.
światło - fiber laser


W niejednym przypadku jest to jedyny sposób na to, aby uzyskać pożądane kształty, ponieważ albo będzie to niewykonalne przy pomocy na przykład obrabiarek, albo koszty byłyby znacznie większe. Jedną z najbardziej popularnych metod odlewania, stosowaną praktycznie od samego początku, jest odlewanie przy pomocy form. technika ta opiera się na tym, że przygotowywany zostaje wzór elementu wykonany z wosku, a później otacza się go specjalną masą, jaka po pewnym czasie robi się twarda. Po podgrzaniu wszystkiego wosk zostaje wytopiony, a potem do otrzymanej w ten sposób wlewa roztopiony metal, który zastyga we wcześniej przygotowanym kształcie.


mieszkania


Innym popularnym sposobem tworzenia elementów z metalu jest odlewanie ciśnieniowe. Ta metoda polega ono na tym, że formy są wypełniane pod wpływem ciśnienia spowodowanego ruchem odpowiedniego tłoka. Technologia ta cechuje się wysoką jakością i dużą precyzją, przez co staje się ona coraz bardziej popularna przy produkowaniu rozmaitych elementów. odlewy ciśnieniowe elementów do AGD przede wszystkim posiadają odpowiednią strukturę wewnętrzną, przez co cechują się dobrymi właściwościami mechanicznymi i wytrzymałościowymi. Odlewanie ciśnieniowe stosuje się głównie w przypadku metali nieżelaznych, przykładowo takich jak miedź, mangan czy aluminium.


Jednak metoda ta ma niestety ograniczenia, a największą jej wadą są duże koszty.
Odlewnia aluminium chcąca produkować elementy wykonywane w taki sposób musi zainwestować w odpowiednie urządzenia i maszyny do odlewnia części z aluminium.

Jeśli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj jeszcze kolejne informacje. Należy kliknąć w ten link.

Dodatkowo jakimś utrudnienie są tworzące się podczas odlewów naruszenia ciągłości struktury, które mogą osłabić element i wpłynąć na jego własności użytkowe.
22-06-13 07:49:03