Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Obiektywy Sigma - parametry i przeznaczenie

Każdy amator fotografii cyfrowej poszukuje uniwersalnego obiektywu do swojego urządzenia. Każdy wykwalifikowany fotograf zdaje sobie jednak sprawę, że tego rodzaju sprzęt nie istnieje. Optyka ma swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób ominąć. Zaawansowane urządzenia oferują dobrą jakość zdjęcia, nie są to jednak obiektywy uniwersalne. Teleobiektywy służą do fotografowania oddalonych celów, są więc stosowane przez dziennikarzy czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa z kolei charakteryzuje się świetną jakością obrazu, ale z uwagi na uniemożliwienie natychmiastowej zmiany kadru, stosuje się ją zazwyczaj w warunkach studyjnych.
Cechy a przeznaczenie

obiektyw
Producenci lustrzanek cyfrowych oferują sporo obiektywów do swoich urządzeń, każdy odznaczający się odmiennymi właściwościami optycznymi. Obiektywy takie można montować jedynie w aparacie tego samego producenta. Wyjątek stanowi firma Sigma, która oferuje swoje urządzenia z kształtem pasującym do wszystkich popularnych firm. Każdy obiektyw Sigma 17-70 ma parę podstawowych parametrów, które decydują o jego najważniejszym zastosowaniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa ustala jak duży kąt widzenia posiada obiektyw.

Jeżeli masz chęć poznać dokładniej dane na publikowany temat, to sprawdź tutaj przydatne wskazówki (http://www.strefakas.pl/produkty/programy-antywirusowe/), zawierające dodatkowe newsy.

Obiektyw o wyższej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to dobry obiektyw szerokokątny. Takie obiektywy stosowane są najczęściej w uwiecznianiu architektury, mają one bowiem szerokie pole widzenia, ale są w stanie również zniekształcić obiekty znajdujące się w bliskiej odległości od fotografa. Przesłona mówi o tym, ile światła przepuści urządzenie do matrycy. Im większa ilość światła, tym niższy potrzebny czas naświetlania, a co [za tym idzie – możliwa jest fotografia obiektów znajdujących się w ruchu.


Może zainteresują ciebie także

Punkt wypożyczania obiektywów w Szczecinie - jakim sposobem wyszukać najbardziej odpowiednią?

obiektyw od aparatu
Obecnie gro osób, które ciekawią się fotografią hobbystycznie i traktuje ją jako odmianę spędzania wolnego czasu, szuka interesujących możliwości zamieniania się sprzętem bądź jego wynajmowania, bowiem to perfekcyjny sposób na testowanie nowych obiektywów czy lamp. W Szczecinie działa parę takich wypożyczalni, za sprawą czego każdy, kto pragnie danego sprzętu na jakąś sytuację ma możliwość, żeby na ustalony okres go dostać.

Fotografia zaawansowana

W sprzedaży jest oferowana również optyka do profesjonalnego zastosowania – przykładowo do tworzenia panoram sferycznych. Rodzajem profesjonalnej fotografii, która jest znana przeciętnemu fotografowi jest makrofotografia. Opiera się ona na fotografowaniu obiektu w dużym zbliżeniu. Taki efekt ciężko jest jednak osiągnąć z użyciem teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem dużego zbliżenia, lecz opcję wyostrzenia obrazu położonego w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, której to teleobiektywy nie posiadają (portal o obiektywach tu).
18-11-08 07:15:01