Menu strony
pphoto
lullabysart
aparaty cyfrowe

Aktywnie spędzony czas – konieczne dla bardziej udanego humoru

Ruch to zdrowie, to nie ulega wątpliwości. Trening i ruch potrzebny jest dla najbardziej młodych ludzi, jak i dla najstarszych. Dla najmłodszych, gdyż rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla ludzi w podeszłym wieku, ponieważ podtrzymuje formę i lepszą sprawność przez lata. Zresztą, w każdym etapie naszego życia należy mieć to na uwadze. Wiadomo, że czasami są takie lata, iż wystarcza sił jedynie na dom i pracę, lecz powinniśmy spróbować znaleźć choć trochę czasu na aktywność fizyczną.
Jak o tym pomyślimy to takie trudne się to nie wydaje, właściwie jesteśmy w stanie w weekend zaplanować aktywne wyjazdy, rowerem, lub autem w góry, a później wspinać się na jakąś górę. Nie bawmy się w pobijanie rekordów, właściwie nie o to tu chodzi, a każdy ma swoje tempo, więc najistotniejszy jest ruch, a zawody pozostawmy dla zawodowców. Jeśli nie wyjeżdżamy można przecież zaszyć się w miejskich parkach i tam aktywnie spędzić dzień – przykładowo lekki piknik połączony z grami i zabawami.

A nawet wizyta na placu zabaw, gdzie znajduje się dużo jest ciekawych przyrządów do zabawy i ćwiczeń. Niezwykle dobrze sprawność rozwijają piramidy liniowe oraz pozostałe urządzenia na plac zabaw (ważne źródło). Są co prawda przeznaczone dla dzieci, ale dorośli także mają coraz więcej możliwości, gdyż przy tradycyjnych placach zabaw powstają miejsca, gdzie jesteśmy w stanie poćwiczyć. Ustawiane są różne przyrządy, do biegania, do podnoszenia ciężarów, do robienia brzuszków, i ćwiczą tam wszyscy, od najmłodszych do trochę bardziej starszych.

Może zainteresują ciebie także

Kształtowanie masy mięśniowej kulturysty

trening siłowy
Wyrzeźbienie sylwetki to zadanie i proste i trudne zarazem. Skomplikowane, bo potrzeba znaleźć idealny sposób na siebie, na to, co się kocha. Musimy znaleźć sposób na trening, który zapewnia efekty. Jest to równocześnie łatwe, bo kiedy już odnajdziemy ten akuratny trening i to, co działa na nas oraz wkręcimy się w 100 % - efekt będzie gwarantowany. Wyrzeźbienie na pewno ćwiczenia siłowe, ćwiczenia na biceps, ćwiczenia aerobowe, dieta ze zredukowaną wielkością kalorii.


Na szczęście w ostatnich latach zmieniła się w naszym kraju mentalność i aktualnie rzeczywiście wiele osób ćwiczy bardzo wytrwale. To bardzo istotne, iż nie czynimy tego na pokaz, lecz robimy to przede wszystkim dla siebie – dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Trend aktywnego sposobu bycia i zdrowego odżywiania dotarł do nas z krajów zachodnich, lecz bardzo istotne jest to, gdyby nie nasze chęci nigdy nie poczulibyśmy poprawy. To bardzo istotne dla kolejnych pokoleń, bo dzięki temu, iż jesteśmy bardziej wytrenowani to kolejne pokolenia będą miały silniejsze organizmy. A po treningu, szczególnie dla maluchów dobra okaże się huśtawka bocianie gniazdo ().

W tym wszystkim jest tylko mały problem: nieregularność. Ludzie, którzy ostro ćwiczą raz na jakiś czas tak naprawdę robią to źle, bo jeśli to realne przydałaby się regularność. To dzięki niej ulepszymy swoją kondycję i będziemy fizycznie i psychiczne coraz mocniejsi.
22-11-08 08:10:06