Projektowanie stron internetowych od zera

Czy projektowanie stron internetowych to wciąż opłacalne zajęcie? Obecnie, gdy w internecie jest bardzo wiele bezpłatnych silników a także layoutów stron, kiedy za grosze można nabyć niezbędne zdjęcie, kiedy tak właściwie każdy samodzielnie może zrobić własną stronę internetową. Odpowiedź na to pytanie jest jedna - naturalnie, że tak.


Strona to nie tylko wygląd

strona internetowa
Projektowanie stron internetowych to nie tylko zaprojektowanie grafiki i dopasowanie jej do silnika. Mogłoby się wydawać, że przecież właściwie nic więcej nie ma tam do zrobienia. A to błąd. Każda porządna firma, zajmująca się projektowaniem stron zaczyna od badań. Zanim zaczniemy jakiekolwiek projektowanie trzeba ustalić do kogo strona będzie skierowana. Istotna jest płeć, wiek, czasem status materialny, czasem zawodowy. Wszystko zależne jest od tego jakiego rodzaju to strona.

Funkcjonalność strony

Bardzo ważnym czynnikiem jest funkcjonalność strony. Zazwyczaj robi się wstępnie parę projektów, po czym sprawdza na przedstawicielach grupy docelowej funkcjonalność strony. Tak właściwie nie da się opisać sztywnego wzoru. Każdy element dobrze jest jest sprawdzić przeprowadzając badania, nawet fokusowe. Jeśli chcemy żeby strona doskonale odpowiadała wymaganiom użytkowników, a jednocześnie spełniała nasze wymagania, warto zatrudnić osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa może być niepokojąca, ale to nic złego. Growth hacker ma za zadanie przy pomocy wprowadzania drobnych modyfikacji na stronie ustalić, który z wariantów najlepiej zdaje egzamin, który prowadzi do przyrostu liczby użytkowników, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

W sytuacji, kiedy musisz zbadać tę sprawę też pod innym kątem, zobacz więcej w tym tekście (https://radius.info.pl/pozwolenia-radiowe/), gdyż on również ją analizuje.Może zainteresują ciebie także

Sposoby na wspieranie kreatywności wśród młodych Dowiedz się o social lendingu!

crowdfunding ikonografika
Na rynku tworzonych jest dużo ścieżek i możliwości, które gwarantują wspieranie kreatywności osób niezwykle zaangażowanych i ambitnych. Wystarczy tylko chcieć, a doskonałe możliwości staną przed Tobą otworem! Już dziś warto określić, co znajduje się wśród najistotniejszych zainteresowań i czym pragniemy się zająć, ponieważ im szybciej wyszukamy naszego konika, tym prędzej odniesiemy sukces. Wyjątkowo korzystne dla zainteresowanych osób możliwości, jakie dać może nasz kraj, są na wyciągnięcie ręki od zaraz.


Kiedy podsumujemy to wszystko, okazuje się, że tworzenie stron (jak np. na widać po 404design) wymaga wyczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, bycia na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami a także mnóstwa innych. Kiedy więc podejmiemy decyzję o stworzeniu strony internetowej wyszukajmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić zaprojektowanie jej. Pamiętajmy czego powinniśmy wymagać. Strona nie składa się tylko z grafiki i silnika. To długie dni pracy, które poprzedzają samo spięcie strony w całość.
22-04-20 07:39:04