Niezwykły pomysł na hobby, czy kosztowne zabawki dla bogaczy, czyli kilka słów o modelarstwie rc

Modelarstwo rc, to znaczy modele, jakie są sterowane zdalnie za pomocą fal radiowych. Któż z nas będąc dzieckiem nie śnił o tym, żeby posiadać mały model samochodu wyścigowego ze zdalnym sterowaniem?
akumulator lipo
Ostatnio modelarstwo rc jest coraz bardziej popularne, a czas kiedy dostępne było właściwie jedynie dla pasjonatów, jacy sami własnymi siłami tworzyli własne modele mamy na szczęście już dawno za sobą. Sklepy modelarskie rc mają w swojej ofercie bogaty wybór zarówno gotowych modeli a również elementów potrzebnych do ich budowy. Od czego jednak zacząć przygodę z modelarstwem? Modele można generalnie rozróżnić na jeżdżące, pływające i latające. Naszą zabawę z modelarstwem powinniśmy więc zacząć od wybrania rodzaju modelu, jaki będzie nas interesował. Dla początkujących amatorów poleca się modele, które nie są zbyt trudne w prowadzeniu. Różne sklepy modelarskie rc (np. ) mają w swojej ofercie takie modele już za kilkaset złotych.

Następnym krokiem będzie wybór rodzaju napędu, który będziezastosowany w naszym modelu. Obecnie do napędu modeli stosuje się silniki spalinowe, które potrzebują odpowiedniego paliwa nitro, to znaczy odpowiedniej mieszanki nitrometanu, albo silniki elektryczne, które potrzebują właściwych źródeł energii, jak na przykład akumulatory lipo, czyli litowo-polimerowe. Napęd spalinowy polecany jest jednakże dla bardziej zaawansowanych,bo ich obsługa jest znacznie wymagająca, a także konieczne jest właściwe przygotowanie, a właściwie dotarcie silnika i regulacja.

Kliknij ten link - ta wskazówka z witryny (https://foxenergy.pl/montaz-instalacji-fotowoltaicznej) pokaże całkowicie nową dawkę materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zainteresowania.

Najbardziej skomplikowane są oczywiście modele latające, które wymagają szczególnej wprawy do tego, aby nimi sterować. W modelach samolotów stosuje się również silniki odrzutowe.


Może zainteresują ciebie także

Laptopy powszedniego użytku i edycje zaawansowane - dla firm

ExpressCard/34
Na obecną chwilę zdecydowana większość ludzi korzysta z przeróżnego rodzaju sprzętów elektronicznych, dzięki którym może pracować i uprzystępniać sobie dużo codziennych czynności.

wnętrze akumulatora samochodowego
Ze względu na rozmiary takich modeli, które osiągają nawet ponad sto centymetrów długości i tyle samo rozpiętości skrzydeł, a również prędkość jaką mogą one osiągać, tzn. do 250 kilometrów na godzinę takie modele mogą być bardzo niebezpieczne i potrzebne jest duże doświadczenie, by nimi kierować. Ceny takich modeli są także odpowiednio większe. Za największe modele z silnikiem odrzutowym trzeba zapłacić nawet kilka tys. zł. Początkujący fani modelarstwa rc powinni jednak postawić na modele jeżdżące z silnikami elektrycznymi wyposażone w akumulatory lipo. Modelarstwo rc może być kosztownym hobby, lecz by rozpocząć z nim przygodę wcale nie trzeba dysponować ogromnymi funduszami. Wystarczy odwiedzić sklepy modelarskie rc i zakupić swój pierwszy model, a z pewnością uśmiech długo nie zejdzie nam z twarzy.
22-04-28 07:38:03